Yondaime - 2008-06-16 19:45:30

Poradnik - "Jak grać?"

Ten artykuł pomoże nowym i niedoświadczonym użytkownikom w rozpoczęciu przygód w naszym świecie shinobi. Proszę przeczytać go od początku do końca, a jego treść powinna rozwiać wasze wszelkie wątpliwości i problemy dotyczące gry tekstowej „Naruto Game”.

1. Pierwsze co należy zrobić po zarejestrowaniu się na forum to stworzyć tzw. ‘Kartę Postaci’. Wiele osób początkujących pyta się, gdzie należy ją umieścić. Otóż nic prostszego. W górnym pasku strony głównej znajdziemy wejście do naszego profilu (oznaczone jako „Profil”). Po przekierowaniu na docelową stronę, widzimy po lewej stronie ekranu „Menu Profilu”. Teraz należy wejść w „Sygnatura/Avatar”. To właśnie tą część profilu będziecie odwiedzać najczęściej podczas gry. Teraz (jeśli macie na to ochotę) możecie ustawić swój avatar, ale najważniejszą częścią jest miejsce na wpisanie własnej sygnatury. To właśnie tutaj należy stworzyć wspomnianą wcześniej „Kartę Postaci”. Wzór karty znajdziecie w: INFO --> „Przykładowa Karta Postaci”. Wzór należy przekopiować do sygnatury i odpowiednio wypełnić. (wskazówki dotyczące wypełniania Kart Postaci znajdują się w dziale „Przykładowa Karta Postaci”).

2. Kiedy już mamy swoją Kartę Postaci należy zaglądnąć do kategorii „Biblioteka”. Po przeczytaniu umieszczonych tam artykułów, nie powinno być problemów ze zrozumieniem gry.

3. Teraz wyjaśnię strukturę gry. Nasza wioska (ta którą wybraliśmy wypełniając „Kartę Postaci”) ma kilka tematów. Wszędzie piszemy w czasie niedokonanym tzn. np.: „Wchodzę na salę treningową z zamiarem zwiększenia poziomu mojej zręczności”, a nie „Wszedłem na salę treningową i zwiększyłem poziom mojej zręczności o 2” <-- o tym decyduje wyłącznie osoba do tego upoważniona, najczęściej Kage Wioski. Zasada ta dotyczy również wykonywania misji.

4. Ale od czego trzeba zacząć żeby zostać shinobi? Pierwszym krokiem jest wizyta w: „Akademia Ninja – recepcja”. Należy tam wpłacić kwotę 50 ryo za naukę w Akademii. Tym sposobem uzyskujemy wyższą rangę: Student Akademii i mamy dostęp do treningu i wykonywania misji.

5. Źródłem punktów doświadczenia w naszej grze są misje oraz egzaminy, natomiast do uczenia się nowych technik i trenowania atrybutów służy „Sala treningowa” (trenować można jedynie atrybuty, atutów nie). Szansa, że trening atrybutu się powiedzie wynosi zawsze 81%.
Aby dostać misję należy zgłosić się o to z prośbą u samego Kage w „Kwaterze Kage” (a nie na PW, GG lub Chatboxie). To on zadecyduje jakiej rangi będzie nasza misja. Kiedy Kage przydzieli nam misję, znajdziemy ją w temacie „MISJE”.
Teraz słówko o technikach. Skąd mamy wiedzieć jakich technik możemy się uczyć? Otóż w dziale „Biblioteka” znajdziemy temat: „Lista jutsu”. Przedstawiona jest tam lista wszystkich (możliwych do nauczenia się w „Sali treningowej”) technik. Ponad to wraz z osiągnięciem wyższej rangi zdobywamy dostęp do nowego „Podręcznika”, w którym przedstawione są wymagania do technik na poziomie naszej rangi. Nie przekreśla to jednak szansy na nauczenie się techniki wyższego poziomu (znajdującej się w dziale „Lista jutsu”). Co prawda nie będziemy wtedy znać wymagań do danego jutsu, ale zawsze warto próbować, może się udać. Jest pewna zasada wg której możemy określić (lub nie możemy, w przypadku gdy nie znamy wymagań) prawdopodobieństwo, że trening się powiedzie:
- jeżeli nasze umiejętności są
większe od wymagań podanych w „Podręczniku” to szansa na udany trening wynosi około 95%
- jeżeli nasze umiejętności są równe wymaganiom podanym w „Podręczniku” to szansa na udany trening wynosi około 71% 
- jeżeli nasze umiejętności są mniejsze od wymagań podanych w „Podręczniku” to szansa na udany trening wynosi około 10%
- jeżeli nasze umiejętności „dzieli przepaść” w porównaniu z wymaganiami podanymi w  „Podręczniku” to szansa na udany trening wynosi około 1%.

6. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest regenerowanie energii i obrażeń doznanych podczas treningu, bądź misji. Aby zregenerować HP i czakrę, należy odwiedzić „Gorące źródła” (Uwaga! HP i czakra NIE regenerują się wraz z upływem dnia!). Cena za cały wypoczynek wynosi 50 ryo i tylko Kage decyduje po jakim czasie jesteśmy w pełni sił. Jednak jeśli jesteśmy dość mocno ranni należy w takiej sytuacji odwiedzić szpital, w którym pobyt po określonym czasie gwarantuje nam powrót do formy.

7. Wróćmy na chwilę do misji. Trudno sobie wyobrazić udany wypad bez odpowiedniego ekwipunku. Niezbędny sprzęt możemy nabyć w „Sklepie z Bronią Shinobi”, a opancerzenie w „Sklepie z Ubraniami Shinobi”. Ponad to, warto odwiedzić „Sklep z Artykułami Spożywczymi”, gdzie możemy kupić żywność regenerującą HP i czakrę, jak również mikstury i antidota.
Zarówno w „Sklepach”, „Recepcji” i „Gorących Źródłach” należy pamiętać o czasie niedokonanym. Pieniądze za usługi odpisujemy sobie tylko wtedy, gdy Kage potwierdzi transakcje (napisze np.: „Odpisz sobie … ryo” lub „ -… ryo”).

To by było na tyle podstaw. Reszty dowiecie się sami przez aktywne uczestniczenie w grze. Mam nadzieję, że ten poradnik nie tylko wyjaśnił wiele aspektów gry, ale także zachęcił nowych użytkowników do brnięcia w nasz własny świat shinobi. Pozdrawiam.

Rezerwacja w moment.pl po przejściu na stronę Szkolenia zamknięte szkoła forex serwis laptopów warszawa Odżywki i suplementy